Dlaczego warto kupić apartament w projekcie Widoki Planai

Widoki Planai to wyjątkowy projekt

Zakup nieruchomości w projekcie Widoki Planai stanowi opłacalną inwestycję, głównie z następujących powodów:

– Projekt Widoki Planai jest jedynym projektem mieszkaniowym w Schladming, który umożliwia zakup nieruchomości bez warunku dalszego wynajmu.
– Apartamenty w tym projekcie są przeznaczone na tzw. „drugi dom” i do mieszkania rekreacyjnego. Jest to obecnie całkowicie „deficytowy” status użytkowania nie tylko w samym Schladming, ale w całych Alpach Austriackich.
– Austria i kraje związkowe znacznie zaostrzają ramy prawne dotyczące budowy nowych nieruchomości, które mogą zostać wykorzystane na „drugi dom” i mieszkanie rekreacyjne. Oferta tych nieruchomości będzie zatem de facto ograniczona, a na rynku będzie dostępna tylko ograniczona liczba jednostek.
– Można więc założyć nie tylko sprzyjającą perspektywę rozwoju ceny nieruchomości, ale także dobrej płynności w przypadku przyszłej sprzedaży.
– Apartamenty nie musimy, ale możemy wynająć. Jeśli więc nie korzystasz z apartamentu sam, możesz uzyskać interesujący dochód z wynajmu.
– Inwestowanie z przychodami z wynajmu lub zyskiem ze sprzedaży w EUR może być zarówno korzystną dywersyfikacją walutową, jak i rozkładem ryzyka kursowego.
– Jeśli mówi się, że najważniejszym czynnikiem przy zakupie nieruchomości jest „lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja”, to mamy trzy odpowiedzi:

o Austria to długoterminowo stabilny rynek nieruchomości w strefie euro.
o Schladming to lokalizacja nieruchomości AAA w austriackich Alpach.
o Projekt Widoki Planai ma wyjątkową lokalizację z widokiem na Planai. Przyjedź i zobacz…

– Statystyki są korzystne…

Austria to stabilny rynek nieruchomości

Austriacki rynek nieruchomości jest od dawna stabilny. Ceny nieruchomości w Austrii nieznacznie rosną nawet podczas kryzysów związanych z hipotekami i koronawirusem.

Schladming – rośnie zainteresowanie i ceny

Schladming jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości w austriackich Alpach. Głównym powodem jest zainteresowanie inwestorów lokalnych i zagranicznych zakupem nieruchomości w tym regionie. Ceny nieruchomości mieszkalnych w Schladming były dwukrotnie wyższe w 2019 r. w porównaniu do 2013 r.

Maksymalne ceny gruntów w Schladming wzrosły o 66% rok do roku – z 300 EUR / m2 do 500 EUR / m2 (najbardziej za wszystkich TOP ośrodków alpejskich), ale wciąż są o połowę niższe niż w Zell am See (źródło Gewinn 2019).

Raport rynkowy, Austria 2020

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sytuacji na austriackim rynku nieruchomości, w tym informacje o cenach nieruchomości w Schladming i innych wybranych alpejskich kurortach w Austrii, informacje o ostatnich zmianach legislacyjnych, dane dotyczące turystyki alpejskiej itp., polecamy raport rynkowy Rellox. Raport jest dostępny w języku polskim, jest wyświetlany jako broszura pdf do pobrania na serwer ISSUE. Pobierz: Ski & Alpine Properties, Austria, raport rynkowy 2020.

Opinia eksperta

„Projekt Widoki Planai posiada unikatowy status użytkowania, który umożliwia wykorzystanie apartamentów do celów prywatnych (jako drugi dom) lub jako
mieszkanie rekreacyjne (do wynajęcia). Taka forma użytkowania jest w Austrii
rzadkością. Dodatkowym atutem projektu jest jego wyjątkowe położenie
w jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Alpach.

W Schladming miały się odbyć w marcu 2020 r. wybory samorządowe. Zostały one jednak przełożone, dopóki sytuacja nie pozwoli na przeprowadzenie wyborów. Kilka nowo przygotowanych projektów deweloperskich w Schladming oczekuje na zatwierdzenie przez nową radę. Wszystkie projekty są planowane w trybie użytkowania krótkoterminowych wynajmów turystycznych. Z doświadczeń innych alpejskich kurortów wiemy, że realizacja nowych apart-hotelowych projektów zwiększa standardy i ceny nieruchomości w okolicy. Jest oczywiście pytanie, czy w świetle nacisków społecznych nowa rada zatwierdzi te projekty.

Znaczący będzie dalszy rozwój sytuacji w związku z pandemią koronawirusa oraz wpływ wszystkich okoliczności na austriacki rynek nieruchomości. Jestem w tym łagodnym optymistą. Austriacki rynek nieruchomości był odporny także podczas kryzysu „hipotecznego”, kiedy ceny nieruchomości w Austrii nawet nieznacznie wzrosły. (źródło: OeNB, Austriacki Bank Narodowy).”

Czytaj więcej: Wpływ kryzysu koronawirusowego na inwestycje w nieruchomości zagraniczne

David Katrenčík, Kierownik ds. sprzedaży i marketingu, Rellox