Lokalizacja

Nowy projekt apartamentów znajduje się w pobliżu centrum sportowego miasta Schladming i zaledwie 6 minut od głównej kolejki linowej prowadzącej na legendarny stok narciarski Planai. Ten jest sercem tak zwanej huśtawki narciarskiej, nowoczesnego terenu narciarskiego wijącego się nad 4 szczytami (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm). Czekają na Ciebie szerokie, jasne i połączone stoki narciarskie o trudności wokół najpopularniejszego czerwonego. Stok narciarski Planai jest gospodarzem Pucharu Świata (FIS). Na czarnej trasie stoku każdego roku porównuje się światowa elita w nocnym slalomie mężczyzn. Bądź tam i obserwuj wyścigi z okna swojego nowego apartamentu!

– 6 minut od kolejki linowej Planai
– 4 minuty od aquaparku
– 15 km od lodowca Dachstein – Gletcher

Schladming – najsłynniejszy ośrodek narciarski w Ski Amadé

– Miejsce konania Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim FIS
– Część Ski Amadé
– Schladming – Dachstein jest częścią Super Ski Card obejmującej 2750 km stoków w 22 regionach
– Lodowiec Dachstein – Gletcher w odległości 15 km
– tzw. huśtawka narciarska czterech szczytów – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm
– 230 km doskonale przygotowanych stoków
– 64 nowoczesnych kolejek linowych, 100 przytulnych schronisk
– 6 funslopów
– Superpark Planai – snowpark dla miłośników adrenaliny
– 5 obszarów dla dzieci – Magiczne dywany, karuzele, igloo, którymi dzieci mogą przejezdiać, rozmawiające postacie i wiele więcej.
– Wędrówki na rakietach śnieżnych, skitouring, kuligi konne lub przygoda na fatbiku.

Mapa narciarska z lokalizacją ośrodka

Wakacyjny raj dla wszystkich grup wiekowych

– 1000 km szlaków pieszych i rowerowych
– 22 trasy wspinaczkowe
– „Dolina Tysiąca Źródeł” – 300 jezior górskich, 1000 źródeł i 100 wodospadów
– Lodowiec Dachstein (2700 m n. p. m.) – przeszklona panoramiczna kolej gondolowa „Sky Walk”, 100-metrowy most wiszący z przepięknym widokiem na otaczające masywy
– Cztery 18-dołkowe pola golfowe w promieniu 50 km
– Klub golfowy Schladming-Dachstein
– Aquapark z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych
– Wellness – sauny, łaźnie parowe, solarium itp.
– Wiele restauracji, barów, przytulnych schronisk górskich
– Rafting, canyoning lub paralotniarstwo
– Atrakcje adrenalinowe – Flyline, Zipline, kolejki górskie, gokarty górskie, parki linowe i wiele innych.
– jazda konna

Lodowiec Dachstein – Gletscher

Lodowiec Dachstein to najwyższy teren narciarski w regionie Schladming – Dachstein i najwyższa góra w Styrii. Unikalna kolejka linowa, która zabierze Cię na szczyt, jest wyjątkowa na skale światową pod względem pokonania różnicy wysokości 1 km bez jedynej kolumny. Na wysokości 2700 metrów nad poziomem morza świat jest zupełnie inny niż w dolinie rzeki Enns. Czeka na Ciebie kilka stoków narciarskich, tras do narciarstwa biegowego i szlaków turystycznych z fascynującymi widokami. Lokalne trasy biegowe służą jako międzynarodowe letnie centrum treningowe. Panoramiczna restauracja na szczycie jest jednym z najpiękniejszych punktów widokowych w austriackich Alpach. Bardzo popularne są również lokalne atrakcje turystyczne, takie jak najwyższy most wiszący w Austrii, „schody do pustki”, Pałac Lodowy i Skywalk. Widoki z tego miejsca są niezapomniane.

Widoki z placu budowy

Zobacz więcej zdjęć i filmów z placu budowy z niesamowitym widokiem na Planai i legendarny stok narciarski FIS.

Świetna lokalizacja

Ośrodek jest bardzo dobrze zlokalizowany. Można do niego wygodnie dojechać autostradą przez Czechy. W samym Schladming znajduje się wiele sklepów, restauracji i barów. Stacja kolejki linowej prowadzącej na Planai znajduje się zaledwie 6 minut od ośrodka. Możesz się tu dostać samochodem lub autobusem dla narciarzy, który zatrzymuje się przed ośrodkiem. W odległości 4 minut od ośrodka znajduje się park wodny. Lodowiec Dachstein znajduje się zaledwie 15 km od ośrodka.

Nowe kolejki linowe

Schladming – Dachstein jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Alpach. Dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa odwiedzających regularnie inwestuje w infrastrukturę narciarską. Nowa kolejka linowa została uruchomiona w grudniu 2019 r., a kolejna kolejka jest planowana na 2020 r.

Planaibahn I – 10-osobowa kolejka linowa

W grudniu 2019 r. otwarto nową 10-osobową kolejkę linową, która może przewozić do 3800 osób na godzinę ze stacji dolnej. Nowe, przestronne kabiny są w pełni przeszklone i zapewniają większy komfort. Są one również przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dlatego można je wykorzystywać również z wózkami lub rowerami górskimi.

Nowy 8-osobowy wyciąg krzesełkowy Lärchkogel

Latem 2020 r. powinna się rozpocząć budowa nowego 8-osobowego wyciągu krzesełkowego Lärchkogel. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinien zostać otwarty na sezon zimowy 2020/21. Przepustowość wzrośnie do 3500 osób na godzinę. Dzięki tej konstrukcji stok narciarski Kraiter zostanie przedłużony.

Filmy z regionu